Чим відрізняється мікрокредит від кредиту?
Розкажіть чим відрізняється банківський кредит від займу в МФО? Перед тим, як оформити позику, хотілося б з’ясувати всі переваги та недоліки кожного способу кредитування.
Більшість людей не бачить суттєвої різниці між поняттями «банківський кредит», «займ» і «мікрокредит», оскільки в обох випадках передбачається отримання коштів у кредитно-фінансовій організації. Але дані поняття мають ряд відмінностей.
Кредит видає банк, за умови наявності відповідного набору документів, офіційного доходу і бездоганної кредитної історії.
Мікрокредит – спрощена версія кредиту. Для нього не потрібні довідки про доходи і позику можна оформити онлайн. Займ – це ще більш спрощена версія мікрокредиту. Відсоток за користування можна назвати символічним (0,01% ). Як правило, мікрозайми видаються новим клієнтам МФО з метою їх заохочення.
В процесі обробки заявки банк неодмінно проводить перевірку особи, яка бажає отримати позику. Представники банку можуть зателефонувати родичам або роботодавцю, щоб отримати характеристики потенційного позичальника. Крім цього, банк обов’язково вимагає подання документів, що підтверджують стабільність фінансового стану – довідки про доходи та про офіційне працевлаштування. Після отримання схвалення банку кошти позичальникові можуть надаватися протягом кількох робочих днів. В банківських установах отримати кредит на значну суму без поручителів та застав досить складно. Погашення банківського кредиту відбувається щомісячними платежами за графіком, який складається в процесі оформлення угоди.
Мікропозики онлайн передбачають максимальну простоту отримання. Потенційному позичальникові також потрібно заповнити заявку-анкету, але рішення кредитора практично завжди є позитивним. Кошти видаються в день звернення протягом 5-20 хвилин, а з документів необхідний лише скан паспорта та ІПН (в деяких МФО досить просто ввести відповідні реквізити).
Оскільки МФО працюють за спрощеною системою, в борг можна отримати порівняно невелику суму (до 10 000 грн). Максимальний термін оформлення мікрокредиту становить від 14 до 30 днів, з можливістю подовження позики. Для цього необхідно оплатити відсотки за його використання, кількість пролонгацій не обмежена.
Щоб захистити себе від можливості неповернення виділених коштів, інвестори МФО встановлюють досить високі відсоткові ставки. При цьому позичальнику надається можливість достроково закрити мікрокредит без комісій, штрафів та інших санкцій. Якщо клієнт не здійснює платіж вчасно, МФО відразу ж починає нараховувати серйозні штрафи. Отже, навіть кілька днів прострочення мікрокредиту можуть призвести до великих переплат.
Основною перевагою мікропозик є зручність і швидкість. Екстренну фінансову допомогу можна отримати за кілька хвилин, без збору великого пакету документів. Мікрофінансові організації ставляться до своїх позичальників набагато лояльніше. Протягом короткого часу автоматична система визначить ваше фінансове становище, враховуючи цілий ряд факторів і проаналізувавши величезну кількість даних. На рішення не вплине людський фактор, як це може статися при оформленні кредиту в банку. Важливий і той факт, що оформити мікропозику онлайн ви можете не виходячи з дому або навіть перебуваючи за кордоном (при наявності українського паспорту та кредитної картки українського банку).