Чи можна взяти кредит на чужий паспорт
Добрый день, у меня вопрос: какова вероятность, что мошенники могут воспользоваться моими данными и оформить кредит по моим документам? Как надежно защищена персональная информация на сайтах МФО и какие меры предосторожности необходимо соблюдать?
С уважением, Татьяна К.
Доброго дня, Тетяно!
Розвиток послуг онлайн кредитування відкриває широкі можливості для отримання швидкої фінансової допомоги.
Разом з цим підвищується вірогідність випадків шахрайства. В зв’язку з цим деякі клієнти висловлюють занепокоєння про можливість фінансових махінацій сторонніх осіб з використанням їх паспортних даних. На відміну від банківських установ, процес видачі кредиту в мікрофінансових організаціях значно спрощений. Потенційному позичальнику не потрібно особисто відвідувати компанію, надавати оригінали документів для ідентифікації особи. У переважній більшості випадків процес ідентифікації здійснюється віддалено, з використанням скан-копій вашого паспорту та ідентифікаційного коду платника податків. Деякі МФО взагалі задовольняються безпосереднім внесенням реквізитів паспорту та ІПН у відповідну графу на сайті, без надання скан-копій (наприклад, сервіс CreditPlus). Слід зазначити, що при цьому діє посилена система захисту ваших даних. Тому, отримуючи спрощення процесу реєстрації, ви будь-яким чином не ризикуєте. В деяких мікрофінансових організаціях оформлення документів можливе тільки за умови особистого відвідування офісу МФО (наприклад, компанія Швидко гроші). У багатьох сервісах швидкої фінансової допомоги надається вибір – оформити займ онлайн або ж особисто завітати до офісу (наприклад, Быстрозайм, Ваша готівочка та інші).
Українські сервіси швидкого кредитування є офіційно зареєстрованими організаціями, діяльність яких регламентується законом та постійно перевіряється. Керівництво МФО зацікавлене у відсутності проблем та створенні позитивного іміджу свого онлайн сервісу. Саме тому велика увага приділяється максимальному захисту персональних даних позичальника, безпечному проходженню процесу ідентифікації та збереженню паспортних даних. За умови дотримання клієнтом елементарних правил безпеки вам нічого не загрожує.
Дотримуйтесь наступних правил безпеки:
- Не доручайте оформлення онлайн кредиту на ваше ім’я третім особам (навіть близьким друзям та родичам).
- При втраті паспорту (якщо його було викрадено або загублено) негайно повідомте про це в органи безпеки.
- Не дозволяйте користуватися своєю платіжною карткою іншим особам, нікому не розголошуйте секретний пін-код.
- Не рекомендується залишати свої документи у якості застави, а також – без нагляду (коли ймовірна можливість зробити з них скан-копії).
- Користуйтеся послугами УБКІ (українське бюро кредитних історій), за допомогою якого ви зможете дізнатися про отримання позики за вашими документами.
Практично всі онлайн сервіси кредитування користуються багатоступінчатою системою ідентифікації клієнтів, що майже виключає ризик будь-яких шахрайських дій.
У випадку виявлення вами факту отримання сторонньою особою позики за вашими документами радимо звернутися на «гарячу лінію» даної МФО. Після написання заяви про факт шахрайства співробітники компаній візьмуть на себе всі формальності по виправленню ситуації, від повідомлення поліції до спілкування з колекторськими фірмами та бюро кредитних історій.