Меню

Кращі кредитори

  1. Dinero
  2. Ваша Готівочка
  3. Быстрозайм
  4. Cashinsky
  5. Forza credit
  6. Money4you
  7. Є-Гроші
  8. Качай Гроші
  9. E-Cash
  10. УкрПозика
  11. Credit7
  12. MyWallet
  13. Sloncredit
  14. Gofingo
  15. Ccloan
  16. CreditKasa
  17. Moneyveo
  18. CashBerry
  19. ШвидкоГроші
  20. Miloan
  21. Alex credit
  22. kf.ua
  23. Credit plus
  24. My Credit
  25. SOS Credit
  26. Євро Гроші

Що робити, якщо протермінував кредит?

3 +1 -1
Едуард К. запитав 5 років назад

У зв’язку зі звільненням (по скороченню штату) на роботі не маю змоги вчасно виплатити мікрозайм. Влаштувався на нову роботу, але ж зарплата буде тільки через місяць. Ніколи до цього не брав кредити, взяв через затримку зарплати на попередньому робочому місці (з якого скоротили). Наразі не реально оплатити займ. Не знаю, що робити. Вже на 2 дні протермінував мікрокредит, почали нараховувати штрафні відсотки (3 % щоденно). Через місяць сума штрафів буде приблизно така, як тіло кредиту… В інтернеті прочитав про те, що можуть передати справу колекторам або ж до суду. Що б ви порадили мені робити?

1 відповідь
1 +1 -1
Найкраща відповідь
Кредитна ПідтримкаКредитна Підтримка відповів 5 років назад

Методи стягнення простроченої заборгованості в мікрофінансових організаціях бувають досить жорсткими. Ці компанії можуть залучати до спілкування з боржником колекторські агентства, які іноді застосовують далеко не законні методи впливу на позичальника – залякування, психологічний тиск та інше. Краще спочатку зробити так, щоб МФО не почала процес стягнення. Якщо ви розумієте, що виплата позики в строк вам не під силу, дізнайтеся в кредитуючої вас компанії про наявність послуги пролонгації або реструктуризації боргу. Пролонгація – зміна терміну повернення позики без накладання санкцій за прострочення і псування кредитної історії. За заявою клієнта дата внесення платежу переноситься на кілька тижнів.  Цілком можливо, що вам вдасться домовитися про реструктуризацію заборгованості.
В Україні справи боржників МФО дуже рідко передаються до суду, адже розмір судового збору є достатньо великим. В ході розгляду справи суд може знизити розмір боргу або відсотків на свій розсуд, якщо відповідач документально доведе наявність поважних причин і т.п. Після суду борг фіксується, а справа передається приставам, які можуть:

  • накласти арешт на половину зарплати боржника;
  • заарештувати його банківські рахунки і вклади;
  • організувати арешт майна, якщо у нього немає доходів і активних рахунків.

Ще один варіант – звернутися до банку з пропозицією укладення договору перекредитування мікропозик. Однак більшість банківських організацій рефінансує тільки мікропозики без прострочень. Можна спробувати провести неофіційне рефінансування, отримавши кредит і закривши його коштами заборгованість в МФО (або ж сплативши штрафні відсотки та оформивши пролонгацію, якщо такий варіант передбачений конкретною організацією). Але в банку при наявності відкритих прострочень кредиту не отримати. Тому ще одним рішенням є оформлення додаткової мікропозики в іншій МФО. Як правило, мікрофінансові організації відрізняються лояльним ставленням до клієнтів з проблемною кредитною історією (при наявності незначних прострочень). Враховуючи, що ваше прострочення є недавнім, інформація про нього може ще не відобразитися в кредитній історії. Тому є сенс звернутися як в банк, так і в МФО. Але більшість українських банків неохоче співпрацюють з людьми, які зареєстровані на останньому місці роботи менше півроку. До того ж для кредиту в банку слід зібрати солідний пакет документів.
В будь-якому випадку радимо заздалегідь попередити кредитора про неможливість внести плату за позикою вчасно. Потрібно чітко і аргументовано описати ситуацію, що склалася та спробувати домовитися про відстрочку або реструктуризацію боргу. Навіть якщо МФО не стане робити послаблень, у разі своєчасно розпочатих переговорів вона почекає продавати ваш борг колекторським фірмам. І ваша прострочена заборгованість  хоча б не стане причиною нав’язливих дзвінків і візитів колекторів.

Ваша відповідь